Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content on 10/29/2018 in all areas

 1. 10 points
 2. 10 points
  Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Rum'u, Müslümanı, Hristiyan'ı, Yahudi'si, Süryani'si, Ermeni'si, Kim olursa olsun. Bu bayrağa gönül veren Tüm Türk halkının Cumhuriyet bayramını kutlarım.
 3. 6 points
  Umut Can Aydın

  Bandai Fabrikası

  Bandai' nin muhteşem fabrikası.
 4. 5 points
  Merhaba değerli forum ailesi, ufak ufak çalışmalarını sürdürdüğüm ve elimdeki son AMT kitini böylelikle bitirmiş oldum. Kendisi bizzat Hızlı ve Öfkeli: Tokya Drift filmindeki, Japon yakuza sı DK nın (Drift King) aracı. Lakin ben orjinaline sadık kalmayarak kendi yorumumu kattım. Kit genel olarak çok fazla parça uyumu olmayan güzel bir kit. Yaparken çok eğlendim. Tek problem kısmı 3 parça olan gövde birleşimiydi. Boyada ve Maskede ufak sorunlar yaşadım. Kaputu boyarken gövdeden ayrı boyamak gibi yeni bir harekette bulundum (sebebini bende bilmiyorum normalde tek vücut boyarım) ve maskede taşmalar oldu. ön kaputta tam oturmadı. Fazla zorlamadan bitirdim. Tekrar görüşmek dileğiyle daha önümde uzun bir yol var Herkese Bol Modelli günler. My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr My Latest Build of AMT 1/25 Nissan 350z by Erhan Kordon, on Flickr
 5. 5 points
  Modelciliğe bu tür toplantıların katkısı açık, Bayram da vermiş 72 virüsünü herkese 😁 keyiflendim birden
 6. 4 points
  Güzel olur. Evet tam o tarz. Altlık yapmaya başladım:
 7. 4 points
  Boya tamamdır, mavi ton biraz koyu kaldı ama sorun değil, daha sonra rengi açarım.
 8. 3 points
  Furkan Açıkgöz

  Merhabalar

  Öncelikle herkesin cumhuriyet bayramını kutlayarak başlamak istiyorum. Ben Furkan Açıkgöz 23 yaşındayım. 3 boyutlu bilgisayar destekli tasarım işiyle uğraşmaktayım. Bir nevi çizimci 😂. 1 yıla yakındır bu hobiyle uğraşıyorum. Bundan önce puzzle yapmaktaydım.Yaklaşık 15 20 adet maket bitirdim. Fırça ile boya yapıyorum.Revell aqua color ve tamiya akrilik boyaları kullanıyorum. Airbrush kullanımı hiç nasip olmadı fiyatlardan dolayı ve zatende geçmekte istemiyorum biraz pişmem gerektiğini düşünüyorum. Bir ay öncesine kadar wash vernik işlemlerini hiç araştırmadım. Daha yeni olarak bunların araştırmasına girdim ve bu güzel forum sitesiyle karşılaştım. Geliştirmem gereken bir sürü konu var. Sizlerin desteğiyle bunların üstesinden gelebilirim inşallah. Aranıza kabul ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
 9. 3 points
 10. 3 points
  Buluşmaya katılan bütün dostlara teşekkürler, güzel bir pazar günü oldu.
 11. 2 points
  Merhabalar, hoşgeldiniz. Öncelikle plastik modelcilikte olmazsa olmazı tesviye, plastik parçaları birbirine montaj yaptıktan sonra ortaya çıkan birleşim izlerini ve boşlukları zımpara ve macun yardımı ile tesviye edip düzeltmeniz gerekiyor. Modelin tek parça görünmesi önemli, tesviye işlemi biten modeli boyaya hazırlamak için ise astar boya kullanıyoruz. Burada amaç tesviye işleminin doğru yapılıp, yapılmadığını boyadan önce görmek. Sonrasında boya, parlak vernik, dekal tekrar parlak vernik işlemleri yapılır. En son modelde ki derinliği artırmak için parlak vernik üzerine yıkama yani wash işlemi yapılır, fazlalıklar temizlendikten sonra model yarı parlak vernik ile bitirilebilir. Bu tür uçak modellerinde mühimmat ve iniş takımlarının boyamadan sonra en montaj yapılması daha doğru, mühimmat ve iniş takımları montajlı haldeyken ince detayları boyamanız çok zor olacak.
 12. 2 points
  Tekerlekleri de büyük oranda bitirdim sayılır...
 13. 2 points
  Yüzüme nur gelmiş... Güzel bir etkinliği daha geride bıraktık. Katılan tüm dostlara tekrar teşekkürler...
 14. 1 point
  Erhan'cım ellerine sağlık hele özellikle boya nefis!..
 15. 1 point
 16. 1 point
 17. 1 point
 18. 1 point
 19. 1 point
  Anladım. Ben daha çok biraz yanmış gibi düşündüm uçlarını
 20. 1 point
  Öncelikle abilerim kardeşlerim ve arkadaşlarım merhabalar 29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun foruma yeni katıldım maketciliğe yeni başlıyorum sorunum şu revell in solotürk model setini aldım fakat malzemeler arasınına farklı tür f16c modelini yapmak için malzemeler de koyduklarını farkettim amacım türk hava kuvvetlerinin f16c block 40 kaplan filo modelini yapmaktı elimden geleni yaptım kutudan çıkan akrilik boyaları ve fırçayı kullandım elimde izopropil olmadı için gri renkli boyayı camsille karıştırdım ve modele uyguladım şu anda yeni astar attım fakat biraz fırça izleri var en son vernik ve wash uygulamayıda düşünüyorum aklımda vallejonun mat veniğini kullanmak var bütçem kısıtlı boya ve diğer önerilerinizi bekliyorum şu anda istediğim gibi bir sonuç alamadım yardımlarınızı bekliyorum.
 21. 1 point
  Teşekkür ettim. Gökay teşekkürler. Sorun kesinlikle boyanın gloss olması ve benim onu atmayı becerememem. Sorun sadece koyu mavi bölgede belirgin ve verdikten önce de vardı. Zımpara işi kurtarımı Bilemedim. Dekallere ise solüsyon uyguladım birde dediğin gibi birer gün arayla tekrar denerim. Uyarıların ve tavsiyeler için teşekkür ettim
 22. 1 point
  Bol muhabbetli güzel bir pazar günü için herkese teşekkürler.
 23. 1 point
  Maalesef katılamadım öngöremediğim aksiliklerden dolayı. Sonraki baharlara artık ne diyelim
 24. 1 point
  Merhaba, Teşekkürler herkese. Ufak tefek detayları boyadım. Biraz yaprak ekledim. Böylece modeli bitirdim. Fırsat bulabilirsem ufak bir vinyet yapmak istiyorum. Eğer yapabilirsem fotoğraflarını buradan da paylaşırım.
 25. 1 point
 26. 1 point
  Kolay gelsin Ahmet, bir kac eklemeyle warhammer 40k aracı olur bu
 27. 1 point
  Bende bir arkadaşın verdiği hurdalar arasından çıktı. Yeni bulsak iyi olur aslında. Teşekkürler arkadaşlar. Birleştirdim, astarladım. Cımbız pencereleri uzaya yolladı. Plastik kesip yapmaya çalıştım. Parçalar çok iyi uyuyor birbirine, uymasa yapamazdım, parmaklarıma göre fazla küçük. Şu zincirden nerede bulunur acaba?
×