Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 12/17/2021 in all areas

 1. 13 points
  Uzun bir yaz tatilinden sonra 8 ayda anca biten bir model bitişi fazlasıyla hoşuma gitti alırken bir arkadaşıma yapmak için almıştım ama yıllanınca model bana kaldı Klasik revell biraz tesviye ihtiyacı var ama genel olarak güzel bir model pek bir uyum sorunu yok.
 2. 13 points
  bunuda böyle bitirdik yapı aşamaları
 3. 12 points
  2 aylık bir macera iyisiyle kötüsüyle bitirdik. Yaparken çok eğlendiğim bir model oldu. Sonuç nispeten beni tatmin etti fakat gerçekçilikle bağdaşmayan hataları mutlaka vardir Umarım beğenirsiniz
 4. 11 points
  Herkerse merhabalar.EA-18 Revell in 144 ölçekteki çok sevdiğim bir modeli 144 e göre baya detaylı keşke bu özeni 48 ve 72 ölçeğe de verseler Model yapımında Paintfield dan aldığım(https://www.paintfield.com.tr/) AMMO ürünlerinden faydalandım Uzun zaman sonra Türkiyeye Disbiritör bazında AMMO ürünlerin gelmesi çok sevindirici ,gerek astarı gerek ,gerek boya seti, eskitme ve kirletme ürünlerinden çok memnunum tavsiye edilir iyi modeller.
 5. 10 points
  Selamlar, Hastalıklar, işler, bakıcısız günler, çocuğu okula bırak, al derken geçen zamanda tezgahtan uzak kaldım.. Uzun bir aradan sonra tekrar aranıza dönüyorum umarım bu güzel araca bu sene bitmeden başlar ve güzel bir ilerleme sağlarım. P-40/1S12 Long Track S-band acquisition radar aracını ilk görüşte aşk mı dersiniz, karşılıksız bir sevgi mi ? Yıllardır panzershop'un çıkardığı conv. kitine hayranlıkla baktık, Eindhoven'daki SCM'de de denk geldim. Araç çok güzel ama 1/35 ölçek olarakta acayip bişi... Trumpeter bunu çıkaracağını duyurduğundan beri takiptekim şayet TL'nin değer kaybı, Trumpeter'in fiyat artışı derken 11.11 'de bir fırsat gözü karartım, birikimin bir kısmını bıraktım geçtim.. İşin drama ve magazin kısmını geçersek .. AT-T traktörü üzerinden uzatılmış sahip yüksek hareket kabiliyetine sahip P-40 radarı 60'lar tasarlanmış ve servise geçmiş, 2K11 Krug kardeşinin yanına getirilmiş. (Bu arada 2K11 Krug 'da yapım listesinde, kısmet artık ..) .. Radarlar konusundaki cok derin bilgimden ve buraya sayfalar dolusu yazmak zorunda kalacağımdan S-band vs. detaylarına girmiyorum işte görüntüsü güzel, yakışıklı bir radar... 2K11 Krug .. Kit 900'e yakın parçadan oluşuyor yanına da ek photo etch detayda aradım hatta Voyager'a yazdım bakın böyle bir kit aldım ama sizden ses yok, planlarda detay sesi çıkacak mı ? Bekletiyorum başlamayı lütfen cevap verin diye... Yani beni çok ciddiye almışlar olsa gerek henüz cevap vermediler, direk seti piyasaya çıkarıp gösterecekler diye umuyorum Kamuflaj renkleri de var ama sanırım ben bunu güzel bir yeşil, az biraz pas ve toz ile bitirir, vitrine koyarım diye umuyorum Sevgilerle ..
 6. 9 points
  Bir önceki figure senenin son figürü dedim ama değilmiş. Hevesle 2 günde Kimmeryalıyı da bitirdim.
 7. 8 points
 8. 8 points
  Ana rengi attım her zaman olduğu gibi sonrasında rengi off white ile aça aça bir kaç tur aydınlatma yapıldı
 9. 8 points
 10. 8 points
  Birazcık hızlanıp cok vakit kaybetmeden aracın geri kalanına geçmek istediğimden hızlıca toz, kir, pas ekledim gitti ..
 11. 7 points
  Gölgelerin gücü adına hepinize keyifli çalışmalar diliyorum.
 12. 7 points
  Radar işini çok sevdim, modern, ww2 farketmez bulursam bir süre radar maketi yapasım var Neyse bu tamamlandı geriye bir paletler kaldı.. Tabiki de hayaller Fruil veya masterclub metal palet ama gerçekler... kitten çıkan paletlerle uğraş dur..
 13. 7 points
  Merhabalar, Amerikan donanmasının kullanmış olduğu Arleigh Burke sınıfı destroyerlerin ilk gemisi. Erken dönem donanımlarına sahip, eski ve hataları olan, detay seviyesi fazla olmayan ama özellikle aegis radarlarını PE desteği ile güzelleştiren, kolay toplanan bir model. Mesela Uskurlar tamamen yanlış ama düzeltmekle pek uğraşılamaz, ana direği kesip biçmek gerekti. Antenler vs odun gibiydi malesef ki gördüğünüz üzere radarlar hala odun gibi. SPG-62 atış kontrol radarlarına kendim eklemeler yapmasam onlarda tencere kapağı gibi görüneceklerdi. Ek olarak Veteran model' in MK141 Harpoon lançeri ve gene Veteran model'in Phalanx Ciws 'ini kullandım. Detay seviyeleri oldukça tatmin edici. Umarım hoşunuza gider.
 14. 7 points
 15. 7 points
 16. 7 points
 17. 7 points
  Konu başlığını dün görüp aynı gemiyi (51 borda nolu) bu sabah Gölcük limanına girerken görmeme ne demeli peki ? Tuhaf bir tesaadüf oldu benim için Fakat dürbünle geminin borda kısmını incelediğimde ne işe yaradığını bilmediğim o perçinler yoktu. Sancak kısmında da sağlam bir hasar görünüyordu. Coniler hor kullanmış koskoca gemiyi..
 18. 6 points
  Sabredemedim hızlıca bitiresim var .. Sırada pas, toz ve belki azıcık çamur var ..
 19. 6 points
  Araçtaki pinleri ortaya çıkardım onun için heralde yüzlerce nokta atıldı Geriye palet ve decal ler kaldı..
 20. 6 points
  Yılın ilk figürü. Düşmanını kesmiş, derin derin düşünüyor. Altın rengi NMM Green Stuff World setinden
 21. 6 points
  Arkaya şato yapamadım yerim dar geldi🤣 Ama bir zemini olsun istedim: Biraz yosun ve kurumuş dallar eklemeliyim.
 22. 6 points
  Herkese selamlar... Hobi açısından pek verimli geçmeyen bir yılın son figürü. Küçük bir yerde (arkadaki zincir ve toplarda) Green Stuff boyaları deneme fırsatım oldu, çok beğendim.
 23. 6 points
 24. 6 points
 25. 6 points
 26. 6 points
  tüm kamoyu serbest el ile attım! belki de kendi kendime ben daha ölmedim mesajı vermek içindi
 27. 5 points
 28. 5 points
  Sığdıramadık gene çadıra modeli yaa neyse neredeyse bitti ama şöyle çadır içinde çekeyim dedim .. Sığdıramadık çadıra gene ama son karede açıyı yakaladım ..
 29. 5 points
  yavaş yavaş sonlara yaklaşıyorum biraz ara verdim hafta sonu veya önümüzdeki hafta içi bu kitte rafta yerini alır Henüz tam bitirmedim palet kısmını ama hızlıca sonucu merak ettiğimden vms'in pigmentleri ile hızlıca test ettim .. Açıkçası dokulu olanlar güzel ama zero yazan dokusuz pigmentlerini (Red Earth) çok beğendin ..
 30. 5 points
 31. 5 points
  Palet.. Decal .. ve en sonunda vernik .. Sırada pas, toz, ter , gözyaşı ..
 32. 5 points
  Küçük ilaveler.......
 33. 5 points
  Radara başladım .. (Kit-de çok acayip/basit hatalar var; yapım kılavuzu olsun, parça numaraları, eksik parça vs. ama bir o kadar da sofistike şekilde parçaları bir araya getiriyorsun, ortaya güzel bir şey çıkıyor genede.. )
 34. 5 points
 35. 5 points
  Azar azar devam ediliyor,kanatlar,egzozlar ve sol kanat üstündeki jeneratörün iç kısmı detayları yapıldı
 36. 5 points
 37. 5 points
 38. 5 points
  İniş takım dikmeleri boyandı,aslında aklımda az biraz dökülme efekti vardı ama es geçtim,tembelliğimden kapak içi ve yuvası,hava alıkları ile ön iniş takımı havuzu boyanıp çok az yıkama yapıldı.....
 39. 5 points
  Oha, el insaf, yuh. Bakırköy den alın beni.
 40. 5 points
  Alt kısımdaki avyoniklerin bulunduğu kapağın iç kısmı eldeki mevcut plastiklerle ref.lere mümkün mertebe sadık kalınarak imal edildi.
 41. 5 points
 42. 4 points
  Ufak tefek şeyler rötuşlar haricinde %98 bitti sayılır ... Bir kitin daha sonu geldik
 43. 4 points
 44. 4 points
  Mutlu yıllar dilerim
 45. 4 points
  Kabin kısmına başladım .. Renk konusunda biraz kararsızım genelde kafalarına göre grinin tonlarını yapmışlar ama kitte direk araç rengine göre referans vermiş ama aşağıdaki çift renk hoşuma gitmedi değil Bir modelci arkadaşta aşağıdaki Greyish Blue kullanmış benim gönlümden aircraft gray geçiyor ondan ikisini test ederim dedim..
 46. 4 points
  renkli olması avantaj, temizlik/zımpara için işinde yarar hatta siyah renklli mr.cement aldım denemek için bakim nasıl bişi çıkacak bekliyorum.. CA yı silmek için aşağıdaki maket üzerinde henüz denemedim ama parmakta kurumuş CA yı cok güzel çıkarıyor, (minik reklamda olsun sevgili paintfield deki arkadaşlardan almıştım.. ) https://www.migjimenez.com/en/accessories/3288-debonder-8432074080367.html
 47. 4 points
  Çok şükür başladık Trumpeter kalitesinde değişen bir şey yok ama genel olarak güzel çıktı kit ama yeni keşfim (uzun yıllardır piyasada var sanırım) photo etch parçalar için VMS'in esnek dediği CA yapıştırıcısı denemlere başladım açıkçası ben çok memnun kaldım. Kıvamlı yapısı ve birazcık yavaş kuruması sayesinde bol bol esnek bir çalışma sağladı bana... https://www.vms-supplies.com/product-page/flexy-5k-ca-pe-black-contact-adhesive-for-photo-etched-20-g
 48. 4 points
  hep deneyecem bir fikrim var vs ama icraat yok şu fikirleri bir icrata döksende bir görsek
 49. 4 points
  Krem tüpü ve mevcut bir kaç plastik malzemeden,raflardaki cihazlar yapıldı.
 50. 4 points
  Haftasonu geldi üretime devam, afterburner efekti tekrar elden geçirildi hala içime sinmiş değil ama artik böyle bırakıyorum. Sonic patlama bulutu için taşıyıcı iskelet tamam.
×