Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 06/14/2020 in all areas

 1. 23 points
  Herkese Merhaba, Yapımına uzun zaman önce başladığım fakat bir türlü bitiremediğim Trumpeter'ın Stryker kitini yaptım. Parçaların üzerinde çok fazla kalıp izi vardı, aslında eski kalıp maketlerle kıyaslarsak normal fakat bu seviyede bir kitin daha iyi olmasını bekliyor insan. Yapım kılavuzu da keza beni tatmin etmedi. Bunun dışında hiç bir sorunu yok verdikleri tekerlekler PE parçalar gayet güzel. Ekstradan figürler bile çıkıyor kitten. Bir iki ufak eklemeyle bitiridm kiti. Eksik gördüğünüz veya iyileştirilebileceğini düşündüğünüz yerler olursa lütfen yazın. Hepinize bol maketli günler.
 2. 20 points
 3. 20 points
  Rahmetli Can abinin anısına yaptığım bir kit olan 206 wrc kit kalitesi olarak çok güzel ancak yine bir tamiya klasiği olarak dekalleri biraz sorun yarattı. Özellikle arka çamurluk üstü 206 yazıları beni benden aldı. Bir tarafı 4 parçaya ayrılmasına rağmen uyguladım ancak diğer taraf maalesef kurtarılamadı Öncelikle kit kutu içeriğiyle başlayıp daha sonra bitmiş halinin fotoğraflarıyla devam edeceğim... Ve finish sonrası fotoğraflarımız...
 4. 19 points
  Herkese Merhaba, Tüm modelci babaların, babalar gününü kutlarım. Ammo Mig firmasının, Takom ile çıkardığı 72 ölçekli T-54B modelini yaptım. Detay seviyesinden 72 ölçek pek yapmıyordum. Modelcollect firmasının güzel kitleri olduğunu duydum fakat hiç bulaşmamıştım. Ancak bu kit gerçekten fikrimi değiştirdi. Bu ölçekte bu kadar kolay yapılan ve güzel detaylara sahip bir kit olması çok güzel. Belki ben 72 ölçek yapmadığım için bana öyle geliyordur. Modelin yapımı oldukça rahat başlangıçta veya ileri seviyede değerlendirilebilir. Yapım aşamalarını yine youtube kanalıma koydum. İyi seyirler, bol modeller.
 5. 17 points
 6. 16 points
  Herkese selamlar İlk modelimi bu forumdaki ustaların bilgilerinden faydalanarak bitirdim. çok eksiğim olduğunu biliyorum, bir şekilde başlamak gerektiğini düşünerek siz ustaların görüş ve önerilerini alarak bir sonraki modeli daha iyi yapar düşüncesindeyim. Eleştirileriniz için şimdiden teşekkür ederim...
 7. 16 points
  Detay resimleri.......
 8. 16 points
  Ben yaparken keyif aldım, güzel zaman geçirdim umardım siz de izlerken beğenirsiniz.
 9. 16 points
  Idea for this Honda tuning company J'S Racing tuned MG-B came, when I found nice wheels, that had Honda logos. So I widened them and lowered car to get right stance. I changed drivers seat, added racing harnesses, external oilcooler and suitable decals
 10. 16 points
  Selamlar, 3 sene kadar önce tamamlamış olduğum bir model. Güzel kitti, bol PE parçaları, metal palet ve namlusuyla birlikte gelmişti. Hazır bu ara Amerikan araçlarına el atmışken bu arkadaşın üzerinde de biraz oynadık. Eskitmesini yeniledik, ufak tefek detaylar ekledik vs. Böyle olunca yeniden paylaşmak istedim. Boyama-eskitme kısmı her zamanki gibi fırça işi. Irak'ın Amerika tarafından işgali sırasında, 2008 yılında ağır çatışmaların yaşandığı Sadr Şehri Muharebesine katılmış bir araci modelledim. The painting-weathered part is brush work as usual. During the invasion of Iraq by the United States, I modeled a vehicle that participated in the Battle of Sadr City, where severe conflicts took place.
 11. 16 points
  Arka dikey toplandı. AIM 9M,kanat uçu pylonunda ve gövde altında kullanılacak pod toplandı.Daha sonra kendi dökümüm olan AXES II koltuğu kitin orijinali ile boyayıp karşılaştırdım. Tamiyanın olmazsa olmazı kanopi ortasındaki kalıp izi temizlendi,zımpara ve cilalaması yapılıp maskelenip boyandı.
 12. 15 points
 13. 15 points
 14. 15 points
  Merhaba yoldaşlar, Sivilden yola devam ediyorum. Alır almaz aynı akşam açtım oturdum başına... Parça sayısı makul, motoru da olan, gövde detayları tatmin edici bir kit. Fiyatına göre iyi en azından, bana göre... * Şaseyi ayıklayarak başladım. Şase ile gövde arasındaki uyum iyi. * Kabin panellerinde uyum problemi var biraz, azıcık kesip biçerek kastırarak oturuyor. Revell gene üşenmiş tüm kabini gri/siyah diye tonlamış, ama ben dönemin araçlarına daha uygun renkler tercih ettim... Eh biraz da kirlettik tabi, temiz Land mi olurmuş, bi git işine.... * 2 kat Mr.Hobby 1200 gri astardan sonra, Gunze H67'ye azıcık H46 koklatarak daha canlı bir ton yapmak istedim, karışıma 3-5 damla parlak vernik de kattım, daha iyi tutsun diye... Renk fotoğraftakinden daha açık ve soluk aslında, telefonun kamerası renkleri abartmayı seviyor nedense, Huawei kullananlar anlayacaktır ne demek istediğimi Katalog renkleri çimen yeşili, açık mavi, lacivert; üçü de yaramaz Benimki sonradan sanayide boyanmış Land'lerden Şimdilik bu kadar; sepetin üstü dolacak, kabin içine üç beş çul çaput atılacak; sonrasında ruh durumuma göre zemin yapabilirim de yapmayabilirim de Şuraya eğlenceli de bir hikaye videosu attırayım da neşemizi bulalım; merak edenler için Land Rover neymiş nolmuşun güzel bir anlatımı...
 15. 15 points
 16. 15 points
 17. 15 points
  H308.... XF-1 Parlak vernik öncesi hazırlık.
 18. 14 points
  Mahmut Velioğlu

  Kara Kalem..

  Kendimi bildim bileli çiziyorum.. Tabi son zamanlarda vakitsizlik ya da motivasyonsuzluktan bıraktım ama artık öyle bir hale gelmişim ki ajandaya ya da kağıt parçalarına farkında olmadan jant direksiyon yüz ağaç v.b. şeyler çiziyorum.
 19. 14 points
  Kit için problemli bir yeri olduğu söylenemez,Tamiya dört farklı versiyon için parçalar vermiş,sadece seçim sonrası yapım kılavuzu dikkatli okunmalı.Her zaman yaptığım gibi az da olsa krem tüpü,lehim teli ilavesi yaptım, inkar etmiyorum yapım aşamalarını da kılavuzdaki sıra ile resimlemeye çalıştım. Olmasa da olur ama kokpit içine çok küçük bir detay eklendi. Kokpit boyandı ve yıkandı. Her ne kadar bir çok kite göre koltuk iyi sayılsa da kemerler dekal olarak verilmiş pek beğenmedim.Onun yerine kendi döktüğüm koltuğu kullanmayı planlıyorum.Hud altı düğmeler,yapıştırıcı kurumadan basınçtan eğri büğrü oldu,macro çekimde net görünse de çıplak gözle fark bile edilmiyor.
 20. 14 points
 21. 14 points
 22. 14 points
  Daha yeni bir F-4 bitirmişken art arda 2 F-4'ün biraz ağır geleceğini düşünerek araya bir F-15 almak istedim.F-15 özellikle de Strike Eagle çok beğendiğim bir uçak.Gerek karizması gerek taşıyabildiği yük miktarı ve harekat menziliyle keşke hava kuvvetlerimizde görebilsek dediğim bir uçak.Çöl Fırtınası Operasyonu sırasında yanan petrol kuyuları üzerinde çekilen bu meşhur F-15E fotoğrafı ile açılışı yapayım ve kokpitten paylaşıma başlayayım Bu kiti temin etmemde yardımcı olan Osman abiye de ayrıca teşekkür ederim.
 23. 14 points
  Ön iniş dikmesi toplandı,lehim teli ile detay yapıldı. F-16 ların değişik versiyonlarında kullanılan güçlendirme levhaları Block 30 larda burun,kanat ve sırt kısmında mevcut,bu parçaların dördü krem tüpünden yapıldı. ARCTIC boya şemasının ilk rengi olan beyaz atıldı.
 24. 14 points
  Gövde altı iniş takım yuvaları oldukça sade,az tel az plastik kullanarak ref.lere göre detay yapıldı.
 25. 13 points
  Merhaba, Ciddi bir projeye başlamadan arada çerezlik bir model yapmak istedim ve bunun sonucunda Revell'in 04846 numaralı bu kitini yapmaya karar verdim. Bu ölçekteki ilk modelim olduğu için özel bir yanı da var. Uzun zamandır minik bir kuş yapmak istiyordum Normalde böyle alacalı, yanarlı dönerli boyamaların pek hayranı olmasam da bu oldukça hoşuma gitti. Kit hakkındaki görüşlerime gelirsek memnun kaldığımı söyleyebilirim. Uyum sorunu hiç yaşamadım, montajı zaten 5 dakikada tamamlıyorsunuz. Kanatlar istenen açıya göre ayarlanabiliyor. Dekaller ise gerçekten çok kaliteliydi. MicroSet ve MicroSol ile (biraz da saç kurutma makinesi yardımıyla) yüzey detaylarına oldukça iyi oturdular. Dekalleri uygulamak iki tam günümü aldı, beklediğimden daha çok uğraştım. Kılavuzda bazı dekallerin numarası belirtilmemiş veya yanlış yazılmış, yapacaklar bu konuya dikkat etmeli. Ayrıca buruna çok az ağırlık da konabilir. Bitince model dengede duruyor ama çok sağlam basmıyor yere, bazı fotoğraflarda Patafix ile tutturmak zorunda kaldım.
 26. 13 points
  Yorumlarınız için herkese teşekkürler. Devam edeyim : Bi çılgınlık yapıp geminin en arka kısmında bulunan, sanırsam katapultlara uçak yüklemeye yarayan vinci yapmaya karar verdim. Daha önce yaptığım gibi ince ip kullanmak yerine başka bir teknik denedim. Elimde kalan plastik maket çerçevelerini hafif ısıtıp, eriyince uzatarak ince ipimsi bi sonuç aldım. Hem kolay kolay kopmuyor, hem de güzel şekil verilebiliyor. Sonrasında geminin kumanda kulesine? kat çıkmaya devam ettim. Odamın dağınıklığına aldırmayın, öğrenci odası Bu parçaya daha önce bahsettiğim lehim ve tel ile railing eklemeye çalıştım. PE parçalar kadar hoş bir görüntü olmadı fakat boş durmasından iyidir diye düşündüm Bu resimlerle beraber şuan bulunduğum aşamaya gelmiş bulunuyorum. Bundan sonrasında ilerleme kaydettikçe buradan paylaşmaya çalışacağım. Hepinize iyi forumlar
 27. 13 points
  selam hobidaşlar millet uzaya koloni kurdu uzay istasyonunu komşu kapısı yaptı benim canım ülkemde hemide tüm dünyanın kıskandığı ülkemde mart ayından buyana bir internet arızası tamir edilemiyor. onun içindirki anca telefonun internetinden faydalanıp girebildiğimiz için sizlerden uzak kalıyorum. meydanı boş bulan çerkezköy paşasıda sağ olsun her bosta dedikodumu yapmaktan geri durmuyor.şimdilik elim kolum dilim bağlı beni bu hale düşüren türk telekoma saygılar sunarım.neyse biraz birşeyler yaptık. kamyonun kasasına ne koyayım derken kenan ustamın fikir babası olduğu şu comand post veya comand shalter dedikleri zımpırtıdan yapmaya karar verdim şimdilik böyle yan kapı arka kapı ve tavana koyacağım kapaklar açılır kapanır vaziyette olacak şimdi dışarıdaki aksesuarların imalatına başlandı uydu anteni klasik iletişim anteni klima dış ünite aydınlatma aksesuarları vs grüşmek üzere
 28. 13 points
  İlk helikopter deneyimi bakalım nasıl olacak...
 29. 13 points
 30. 13 points
  @Fatih Taş merakını gidermek ve yelkenli spekülasyonlarına son vermek amacıyla bittiğinde neye benzeyeceğini göstermek istedim... Tabiki üzerinde milyon tane eksik var... Bu arada bu aracı - diğer yaptıklarımdaki gibi - ben uydurmadım...Amerika'da her marka kamyondan örnekleri bol miktarda var... Hepsi de pırıl pırıl... Benimki öyle olmayacak...
 31. 13 points
  İniş takımı dikmeleri ve pistonlar toplandı.Bu kısımda tek kıl fırça ile boya dökülme efekti yapıldı,hidrolik borular ilave edildi.
 32. 12 points
 33. 12 points
 34. 12 points
 35. 12 points
 36. 12 points
 37. 12 points
  MODELCİLİK KULÜBÜ KORE SAVAŞININ 70.YILI GRUP ÇALIŞMASI (25.05.2020 - 25.06.2020)
 38. 12 points
  Geminin Superstructure kısmına ve güvertedeki bazı parçaları yapmaya başladım.
 39. 12 points
  Sonrasında taşıma sırasında içeriye doğru çökebilecek yerlere destekler ekledim Ardından geminin alt parçalarını tamamıyla kesip yerlerine yerleştirdim. Sonrasında ise sırasıyla yapıştırdım. Rudder ve Pervaneleri yapmaya başladım. Bunlara pervane mi deniyor emin değilim ama Orjinal olarak gelen turuncu renkleri hoşuma gitmediğinden biraz daha açık bi turuncu sarı karışımı renge boyadım. Bunlarla beraber geminin gövdesi neredeyse tamamlanmış oldu. Birkaç küçük ayrıntıyı sonradan ekledim.
 40. 12 points
  Tarık kardeşime kamyon dolusu teşekkürler,özel imalat maskeler sayesinde,kanatçıkları boyamak artık zulüm değil,sağ olasın BABİBİ
 41. 12 points
  Kokpit ve gövdenin orta kısmı yerlerine yapıştırıldı.Egzoz her ne kadar dış yüzeyi uygun olsa da içini Tamiya es geçmiş hemen devreye krem tüpü girdi elbette
 42. 11 points
  Bu arkadaşa da günahıyla sevabıyla final dedik bakalım Bir Trumpeter değil ama hakkını vereyim Zvezda da iyi iş çıkarmış. Tavsiye edilir. Benim için eskitmeyi en yoğun ve en kontrollü yapabildiğim bir deneyim oldu. Tabi ki ayarı kaçırdığım yerler oldu ama karşısına geçtiğimde zevkle seyrettiğim bir model oldu. Paletler kitin en zayıf tarafıydı ki ben de çok uğraşmak istemedim açıkçası. Yağlı boya ile tonlama konusunda ciddi bir tecrübe kazandım diyebilirim. Periskop ve diğer cam yüzeyler çok içime sinmedi ama o bölgeleri sona bırakınca bundan daha iyi olmuyor sanırım. Her zaman olduğu gibi atış serbest, acımasızca eleştirebilirsiniz
 43. 11 points
  Her zaman iyi biten modelleri mi paylaşmak lazım biraz da pek bir şeye benzemeyenleri paylaşayım dedim. Serinin ilk modeli King Tiger, 72 ölçek ve Trumpeter marka. Tankın kamuflajını aşağıdaki referanstaki gibi ahtapot kamoya benzetmek istedim. Ama evdeki plan çarşıya uymadı. Pek başarılı bir model olmadı maalesef. Artık taşınırken mi tanktan soğudum yoksa yetenek mi bu kadar yetti bilemiyorum. Benim içime pek sinmedi. En büyük sıkıntı yıkama solüsyonundan kalan artıklar. Parlak vernik değil de saten kullanınca böyle oluyor işte. Fotoğrafları ben çektim . O yüzden biraz zayıflar idare edin artık
 44. 11 points
  A few words in brief, but everything can be seen in the picture! All doors open, engine fully built, complete upgrade of all our own production, chassis and suspension and the full built trunk! The decoration is your own idea! Inside every seat belt you have! Tüm kapılar açık, motor tamamen inşa edilmiş, şasi,süspansiyonlar tam olarak inşa edilmiş bagaj komple ve emniyet kemeri eklenmiş.
 45. 11 points
 46. 11 points
 47. 11 points
  Yapım aşaması: Selamlar, Uzun bir süre sonra hatasıyla yanlışıyla 8. maketimi bitirdim. Bazı hataları düzeltmeye gaz yetmediğinden bazılarını ise son fotoğraflarda fark ettiğimden müdahale etmedim ama bu hatalarla bile şimdiye kadarki en az hatalı bitirişim oldu diyebilirim. Kuyruk dekalleri ve Türk Hava Kuvvetleri insigniaları gibi bazı Türk versiyona özgü dekaller kendi üretimim, mühimmat, no step vb. diğer dekaller de kitin kendi dekali. Fotoğraflarda beklediğim kadar göz alıcı durmasa da benim için birçok yönüyle özel bir maket oldu
 48. 11 points
  adımız hıdır elden gelen budur ... bol modelli günler dostlar ..
 49. 11 points
  Hava alığı ve ön iniş takım yuvası toplandı.Bu kısmada az detay yapıldı.
 50. 11 points
  Parlak vernik sonrası dekalleride tamamladım.Yürüme yolları en korktuğum kısımdı ancak kese biçe bir şekilde uydurdum.Kiti yapacakların dekal şemasında dikkatli olmalarını öneririm bazı yerlerde hatalar var.
×