Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 20-10-2018 in all areas

 1. 20 points
  Nazi avcısı bir AT-RT.... İyi çalışmalar...
 2. 19 points
 3. 17 points
  Hayırlısıyla finali gördük Yapım aşamaları yukarıdaki linkte
 4. 17 points
  Yapım aşamaları detaylı çekilmedi,bu nedenle direkt paylaşıyorum.Kit güzel pek sorun çıkmadı desem yeridir.Japon abiler biraz Amerikan az da Rus uçaklarından karışım yapmış uçurmuşlar
 5. 16 points
  Bu kiti Gökay abiden almıştım, epey zamanımı aldı. Kit harika, tek kusuru etrafında ki koruma halatlarının kitte olmaması. Akvaryum hortumuna ip sararak yaptım. Emin olun göründüğünden çok daha zor oldu, hem örmek hem araca yapıştırmak vs. epey gazımı kaçırdı. Bir de ne yaptıysam yine de ipler tiftiklenmeye devam etti... Kaç kat vernikler vs. attım yine de halatlar hepsini emdi. Neyse iyi kötü böyle bitti işte ama uzun ara vermek bana yaramamış, bunu fark ettim.
 6. 16 points
  Sonunda bitti..Yapım aşaması burada: http://www.hobimaket.com/topic/8075-135-budapest-1945-miniart-mustafa-arabacı/ Eşimin de katkısıyla epey ekleme yaptım, perde, merdiven, çuval, dolap vs.
 7. 14 points
  Uzun sürdü ama sonunda bitti
 8. 14 points
 9. 14 points
 10. 13 points
  Sevgili hobidaşlarım; ağustos ayında başlamış olduğum 1/32 ölçek Me262'yi kendimce tamamladım.Bu kuşun 1/48 Hobiboss olanını Baki bey çok çok güzel bir diaroma olarak yapmıştı. Hem çalışıp ve hem de bu hobinin hakkını verebilmek çok zor.Mesela becerip, fırsat bulup bir stand bile yapamadım.Fotoları hala terasta beyaz kağıt üzerinde çekmeye çalışıyorum. Modele gelirsek Revell'in yeni ürünlerinden biri.Detayları çok iyi tavsiye ederim.Nedenini bilemiyorum ama 1/32 ler içinde fiyatı en uygun olan Revell.Mesela böyle bir kitin Tamiyası 800-900.TL civarı.Kanopiyi çıkarılabilir yaptım bu sebeple fotolarda gövdeye birleşimi hafif aralık duruyor.Maketi büroya taşırken anten teli hafif sehim yaptı.Bu arada bu maket naklinin de ayrı bir uzmanlık işi olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim Lütfen eleştirilerinizi esirgemeyin. Selamlar,sevgiler.
 11. 13 points
  Selam hobidaşlar laptopun arızalı olması ve iş yerinden flickra girememiz sebebiyle yapılanları paylaşmak biraz uzadı ve bazılarının ağzına sakızı verdik.Sakızı ciğneyen muhterem zat kendini bilir ismi lazzım değiL.Çerrkezköy paşası diyelim geçelim. Buyrun yapılanlar buradan sonra yıkama yağlama,tonlama,eskitme tozlama vs işler yapıldı sonuçlar şöyle Şimdilik böyle tasdığı aracın montajına başlandı zemin için planlama yapıldı onlarıda yakında atarım inşallah
 12. 13 points
  Artık son bitsin diyerek finali yapıldı.Alt kısmı için pil yuvalı bir adet gemi güvertesi planlanmıştı ama ilerde belki imalatı yapılır,şimdilik rafa kaldırıldı.Tekerlerin alt kısımlarında artı ve eksi bağlantı ile gövde ortasındaki let,akım verildiğinde sorunsuz çalışmakta.Gövde alt ışığı let yandığında sarı turuncu ve yeşil olarak görülebiliyor dış kısımdan boyama gereği duyulmadı,ama kürdan ucu ile dokunulabilirdi.Dekal üzerinden panel hat ve perçinlerin delinmesi sorun çıkardığı için böyle bırakıldı.Alt kısımda ki bir iki denemede dekal hasar gördü.
 13. 13 points
 14. 12 points
  Kampanya tankımın yağlı boyası kuruyana kadar yeni bir proje. Robot lazer kesim Çin Halk Cumhuriyeti' nde yeni açılan dresslily.com sitesinden hediye, kılavuzun arka saayfası da var bayağı uğraştırıcı: Figür Tamiya: Arabada hafif ilerleme var: Herkese keyifli çalışmalar...
 15. 12 points
  10 yıldır , bilinçli diyebeileceğim seviyede maket yaparım En kısa sürede biten modelim oldu sanırım.Modelin boya , vernik işleri tamamlandı.Forslar solduruldu , daha eski bir görünüm elde ettiğimi düşünüyorum.Pervane ve anten montajı ile kit bitecek ve sahibine teslim edilecek Umarım modeli alan arkadaşımın oğlu da bu vesile ile hobiye gönül verir..
 16. 12 points
  Başıma gelen pek çok olaydan sonra sonunda bitirdim. Saygılarımla. Kit : Aoshima Murciélago R-SV 2011 GT1 Zolder #38 Detay Set(ler)i : Hobby Design Lamborghini Murcielago R-SV Photoetch Detail-Up Set for Aoshima, Studio27 Lamborghini Mucielago R-SV Carbon Fiber pattern decal, Model Factory Hiro (MFH) 1:25 Seatbelt/Harness Set x 2 - RED, Model Factory Hiro (MFH) Heat Shield Foil, Scale Motorsport 1:24 Carbon Fiber Decal-Plain Weave Pattern Black/Pewter, Top Studio 1:24 / 1:20 Resin Hose Joints (Mixed Set A), Top Studio 1:20/1:24 Hose Clamps / Jubilee Clip Set, Hobby Design General use Cable Ties PE c/w Screws, Top Studio 1:20/1:24 Electrical Connectors Set A.... vs. vs. Renk : Porsche L09 Baz Oto Boya (Beyaz), Tamiya X18 (Yarı Mat Siyah), Mr. Hobby H3 (Kırmızı) Vernik : Standox 2K Oto Vernik Referans : (Tamamı olmasa da) Yapım Aşamaları:
 17. 12 points
  Sona doğru yaklaşıyoruz üste konacak aracı yaptık Zemini de aradan cıkardık birkaç aksesuarda ekleyelim dedik Finale çok az kaldı
 18. 12 points
  Geçtiğimiz hafta sonu Hollanda'da düzenlenen SMC 2018 videosu paylaşmak istedim 1300 figür ve 900 modelin yarıştığı bir organizasyondu. Türkiye'den Uğur Kenel ustalar kategorisin de F-16 modeli ile altın madalya Gannet modeli ile de mansiyon dereceleri aldı, çok mutlu olduk. Keyifli seyirler.
 19. 12 points
 20. 12 points
 21. 11 points
  Bir model daha biter Final Fotoğrafları :
 22. 11 points
 23. 11 points
  Ön kapak dış-iç yüzey. Biraz eskitme çalıştım. Pas, soldurma falan.
 24. 11 points
 25. 11 points
  Boya tamamdır, mavi ton biraz koyu kaldı ama sorun değil, daha sonra rengi açarım.
 26. 10 points
  Pasta cila ile ovalama işi bitti. Kendi aracımda kullandığım cila ile parlattım. Compound da falan hiç gerek yokmuş. Yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Şu haliyle toplarsam hemen bitecek fakat detay eklemek istiyorum. Yakıt, su ve yağ hortumları yapılacak. Detay setim yok fakat kırtasiyeden farklı kalınlıklarda kırmızı, siyah ve mavi teller aldım. Motor kapağındaki "Brooksfield" dekali başıma bela oldu, bir tanesi yırtıldı, diğeri parçalandı, alttaki fotoğraftaki dekal değil, fırça ile yazmak zorunda kaldım.
 27. 10 points
  Ara vermeden yeni kitimizi tezgaha aldık. Daha önce tır yaparak sivilde kendimi deneme fırsatım olmuştu Bakalım bunun üstesinden gelebilecek miyim. Renk olarak kırmızı yada siyah düşünüyorum.
 28. 10 points
  80'li yılların sonundan bu yana maket yaparım şu kretuarlı fotoğraf bu kampanya'ya kısmet oldu. 35 ölçek yaptığım modellerin sayısını bilmem ama ilk defa 72 ölçek bir askeri araç yapıyorum. Keyif almadım dersem yalan olur. Kit süper. Uyum sorunu, çapak vs. yok. Sayın Erhan Atalay' a 35 ölçeklerini yaptığını biliyoruz 72'de yaparsın gazı için ayrıca teşekkürler.
 29. 10 points
  Tekrar merhaba, Ju-88 üzerinde yaşadığım sorunlardan sonra modelden biraz soğumuştum o arayı değerlendirip biraz gaz olsun diye Hasegawa'nın 1/48 ölçekli yeni kalıp sayılabilecek olan P-40E modeli ile doldurmaya karar verdim. Modeli herkesin bildiğini düşündüğümden dolayı açıklama yapmayarak yapım aşamalarını paylaşmaya geçiyorum. İlk olarak modele Perçin açma işi ile başladım. Bant olarak Dymo plastik bant kullanarak hizalama aldım. Ve ardından panelleri belirgin hale getirerek hataları tespit etmeye çalıştım. Ve ardından kokpit ile devam ettim. Kokpit içinde Eduard detay seti kullandım. Ve ardından gövdeyi toparlayarak boyama işlemine hazırlık yaptım. ( Putty vs. ) Maskeleme vs. derken ortaya çıkan sonuç aşağıdaki gibi oldu. Boya olarak Gunze ve Mr.Color ve Tamiya kullanıp boya üzerinden ışıklandırma çalışmaları yaptım. ve ardından yağlı boya ile yıkama vs yaparak aşamalara devam ettim. Parlak vernik decal parlak vernik yıkama derken mat vernik atarak toparlamaya devam ettim. Burun kısmında yapmış olduğum tuz chipping çalışmasını beğenmediğim için bu akşam tekrar yapacağım. Dikey stabilizeye yakın yerde bulunan mavi renkli decal de yırtılma sorunu yaşadım ve ardından o bölgeyi maskeleyerek boyadım açıkçası çok tatmin edici olmadı ama yapacak birşey yok. Ve burunda bulunan köpek balığı ağzında yaşadığım acele etmemden kaynaklanan ufak bir yırtılma sorunu dışında pek bir sorunla karşılaşmadım. devamı final fotoları ile gelecek.
 30. 10 points
  Son hali bu, İngiliz kanalı'nda epey yıpranmış. Ön kapak takılıp figür eklenecek ama birde içine willy's jeep fena olmayacak sanki
 31. 10 points
 32. 10 points
  Türm güzel görüşlere çok teşekkür ediyorum. Sea fury modelim tamama erdi.20 yıl önce bu aylarda modelciliğe adım attığımı düşünürsek , güzel bi yıldönümü modeli oldu..keşke o güzel günlere dönebilsem diye düşündüm gün boyu modeli tamamlarken.Keşke ...
 33. 10 points
 34. 10 points
  Bu bölüme konu açacağımı pek düşünmezdim ama bi gaz geldi aldım yaptım. Kısa kuyruğu uzun kuyruğa çevirmek lazım dediler. Plastik levhalarla kesip biçip yapmak ciddi yorucu oldu ama sonuçlarına değdi sanırım.
 35. 10 points
  Selamlar, Hastalıktı gripti derken tezgaha oturamadık. Ağırdan ağırdan ilerliyoruz
 36. 10 points
  Selam Arkadaşlar bu çalışmada bu şekilde bitmiş oldu zemini eski laptopun CD rom kasası üzerine yaptım, çöpe gitmesinden iyidir, hatta o laptop baya bir yedek parça verdi bana etrafındaki kalın tahtalar ufaklıgın oynamadıgı ahşaplar, geri dönüşümlü zemin oldu epoxy olayını daha düzgün deneyeceğim, hoşuma gitti.
 37. 10 points
  Bu modelimiz de bitti Yapım aşamaları: Final fotoğrafları :
 38. 10 points
  Herkese merhaba, İçinde bulunduğum aşırı yoğun dönem sebebiyle 2 hafta boyunca tezgahın başına hiç oturamadım. Şimdi fırsat bulur gibi olunca koydum önüme bu kiti. Kit 2003 tarihli. Çok ucuz olduğu için almıştım geçen yaz. Parçalar dışa detaylara sahip. Her şeyden evvel onları içe detaya çevireceğim. PE bf-109G kemeri dışında herhangi bir detay seti de kullanmayacağım. Bu ayrıca ilk 1/32 ölçek tecrübem de olacağı için sonucu ben de oldukça merak ediyorum
 39. 10 points
  Kampanya modelim bu hanım olacak. Güzelce yıkadım kendi kendine kurusun. Şu fotograf çok güzel, elimde de 72 ölçek askerler vardı ama kesip yapıştırıp oturur pozisyon veremedim. İçi de dışı kadar acaip: Herkese keyifli modellemeler.
 40. 10 points
 41. 10 points
  Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Rum'u, Müslümanı, Hristiyan'ı, Yahudi'si, Süryani'si, Ermeni'si, Kim olursa olsun. Bu bayrağa gönül veren Tüm Türk halkının Cumhuriyet bayramını kutlarım.
 42. 10 points
 43. 10 points
 44. 10 points
  Montaj kısmı bitti. Bir iki tesviye dokunuşundan ve yapıştırdıktan sonra astar ve boyaya geçilecek.
 45. 9 points
 46. 9 points
  Şu Whisky taşıyan aracı canlandıralım afv kampanyasına model yapınca ara vermiştik Whisky fıçılarımız Fıçıları cihan arkadaımız 3 d yazıcıda yaptı ham hallerinin fotoları diğer telofonla uçtu Bağlantı boruları montajlandı Pompa imal edilip yerine takıldı ve çıkış borusunun bağlanılacağı yer yapıldı to be continued
 47. 9 points
 48. 9 points
  Bu modeli İbrahim Öner`in dioraması için yapıyorum. Mayıs ayında rica etmişti ama fnns yarışması MiniAFV kampanyası derken bu zamana kaldı. İbrahim'in kafasında nasıl bir sahne var bilmiyorum ama tankın üstünde bir kaç figür olacağını tahmin ediyorum. 😀
 49. 9 points
 50. 9 points
  Burak Bardakçı

  ??? |R2D2 |Burak BARDAKÇI

  Bir kaç sene önce kadıköydeki eskici arabalarından birinde bulduğum R2d2 oyuncğını daha gerçekçi bir hale getirmeye karar verdim. Kendisi sadece şablon olarak benzemekteydi. Olmayan yerlerdeki içe detayları tamiya putty beyz ve milliput sarı/gri ile doldurdup zımparalıyorum. Detayları istediğim noktaya getirince boyama işine geçeceğim. Burda da rengi bir denedim. Oyuncağı parçalarına ayırırken burayı çatlattık. Zaten kafa da iki parça. Birleşme çizgisine çektiğim putty çatladı. Yenileyeceğim.
×