Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 08/22/2021 in all areas

 1. 15 points
 2. 12 points
  Mick

  1/144 | 351|Trumpeter |Mick

  I'm calling this one done. It was supposed to be nice and relaxing project, allowing me to rest after tiny little bits on Fuyuzuki and it turned to be as always WIP Cheers Mick
 3. 12 points
 4. 12 points
 5. 11 points
  Selam hobidaşlar 2 aya yakın süredir buralara pek uğrayamadım arasıra bakıp kim ne yapıyormuş diye baktım sadece.Çünkü kurban bayramından beri bu güne kadar çöldeki bahtsız bedevi gibiydim.Bayramda babam rahatsızlandı evde duran adam covid oldu hastane ev vs 20 gün sürdü iyileşti çok şükür derken valide düşüp kalçasını kırdı başarılı bir ameliyat hastane ev oh çok şükür rahatız derken bu seferde fabrika arazisi içinde nakliye kamyonu geri geri gelip sol arka kapıdan bana haşırttı blekbord kapı yırtıldı cam patladı vs .Canımız sağ yara bere yok allaha şükür. Sonuçta her şey insanlar için hayatta her şey var canlar sağ olsun yeter allah daha büyük kederler vermesin hayat devam ediyor ve sonuçta. Kafanızı şişirdim kusura bakmayın burası model sitesi bizene bunlardan diyenler olabilir onlarda kendi çapında haklıdır. Gelelim modele modelimiz spitfire uçağının deniz modeli prototip olarak üretilmiş seri üretime geçememiştir.Linkte daha geniş bilgi ilgilenenler için mevcut https://www.classicwarbirds.co.uk/articles/unusual-aircraft-spitfire-floatplane.php Modeli oluşturmak için pm model floatplane ve revel spitfire mk.vb modellerini kullandım.Bu modeli pm modeli kullanarak ta yapabilirsiniz ama ne kokpit detayı nede gövde detayları yok dercesinde olduğu için ben tercih etmedim. Pm modelin sadece şamandralarını kullandım diger kısımlar revell kitinden %90 nı gözükmeyecek olsada kokpiti yaptık birde pilot uydurduk gövdeyi kapatıp kuyruk detayını yaptım Sonra iniş takımı yuvaları kapatıldı ve model toplandı birazda şamandıralara el attık İste böyle dostlar daha sonra boya kamuflaj parlak vernik dekal parlak vernik yıkama eskitme vs yaptık ve modeli bitirdik.Bu saydığım aşamaların fotolarını çekmeyi unuttum. bu fotoya benzeyen bir final yaptım final fotolarınıda bu gün çekip müsait bir zamanda yayınlarım Sağlıcakla kalın
 6. 11 points
 7. 11 points
  Merhabalar, Amerikan donanmasının kullanmış olduğu Arleigh Burke sınıfı destroyerlerin ilk gemisi. Erken dönem donanımlarına sahip, eski ve hataları olan, detay seviyesi fazla olmayan ama özellikle aegis radarlarını PE desteği ile güzelleştiren, kolay toplanan bir model. Mesela Uskurlar tamamen yanlış ama düzeltmekle pek uğraşılamaz, ana direği kesip biçmek gerekti. Antenler vs odun gibiydi malesef ki gördüğünüz üzere radarlar hala odun gibi. SPG-62 atış kontrol radarlarına kendim eklemeler yapmasam onlarda tencere kapağı gibi görüneceklerdi. Ek olarak Veteran model' in MK141 Harpoon lançeri ve gene Veteran model'in Phalanx Ciws 'ini kullandım. Detay seviyeleri oldukça tatmin edici. Umarım hoşunuza gider.
 8. 10 points
  FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması Başlıyor “Üret, öğren, eğlen, paylaş” sloganıyla 14 yıl önce yola çıktığımız; FNSS Askeri Kara Araçları Model Yarışması, 14’üncü yılında çevrimiçi olarak düzenleniyor. Modelciler yarışmaya ilgili kategoriler üzerinden 01 Ekim – 15 Kasım 2021 tarihleri arasında modellerinin resimlerini yükleyerek katılabilecek. Projeler modelcilikte usta olan uluslararası bir jüri tarafından, elektronik ortamda oluşturulan puanlama sistemi kullanılarak gerçekleştirilecek. Yarışmanın 7 farklı kategorisinden biri de 16 yaş altı genç modelciler kategorisi. 29 Kasım 2021 tarihinde sonuçların fnssplasticbattle.com sayfasından ilan edileceği yarışma Türkiye’den ve dünyadan tüm modelcilere açık olacak.
 9. 10 points
 10. 10 points
 11. 10 points
 12. 10 points
  En son, kabloyu destekleyen çubukların göze fazla battigina karar verip "undo" ladim, ve kabloyu direkt kancaya sabitledim. Pozladigim an ucagin inişin sonunda tam itibariyla durma ani. Yani kablo oldukça uzun çekilmiş ve gergin sekilde. Onu kesitlemeye calistim ve flight deckte bu sekilde duracak:
 13. 10 points
  Böyle bir final oldu yapım aşamaları
 14. 10 points
 15. 9 points
  Cok teşekkür ediyorum. Nihayet bitirebildim. Planlama, dekaller, AM parcalar derken 3-4 senelik mazisi olan bir yapım oldu benim icin. Cocuklugumda odamda asili duran Ucanturk posterlerinin bir tanesi kol ucusunda iki Stingers F/A-18A resmiydi. O zamanlarda bir de su kiti edinip fırçayla boyamistim: Bu yapımın biraz nostaljik yani o nedenle.
 16. 9 points
  Selamlar herkese, uzun bir aradan sonra www.hobidetay.com için yeni tamamladığım bir seti paylaşmak istedim, ikinci dünya savaşında kullanılan el bombalarından bazılarının 1/35 ölçekli resin modelleri. Bu tip WW2 temalı tamamlayıcı parçalara ilgi ne seviyede bilmiyorum ancak görüş ve önerilerinizi de bu vesileyle almak isterim. Yeni modelleri ve ürünlerin 3d modelleme, baskı aşamalarını paylaştığım https://www.instagram.com/hobidetay/ hesabını da ilgi duyanlar takip edebilir Doğrudan ürünü incelemek isterseniz: link
 17. 9 points
  Biraz eskileri hortlatıyorum ama yeni foto çadırın etkileri üzerimde bir kaç yeni foto .. (40x40x40'a olan çadırda modelin kendisi neredeyse 40 cm olunca, çekimler hep açılı )
 18. 9 points
  Selamlar, Bir kaç hurda maket buldum, üstünde belki teknik denerim diye aldım .. Bunlarda biri de Tamiya'nın type 16 aracının yapılmış hali, kit pek güzelmiş ama eksik ve kırık parça var baya ondan kamuflaj net ile bir şekilde eksik parçaları kapatmaya çalıştım .. Açıkçası bugün sabahtan 3-4 saatte astarlandı, boyandı, verniklendi ..
 19. 9 points
 20. 8 points
 21. 8 points
 22. 8 points
  Çekim çadırı vs eski konuları hortlatma işine devam ..
 23. 8 points
  Bu uçak 2014-2015 yillarinda USS Carl Vinson'da seferdeydi. O uçak gemisinin resimlerinden esinlendim:
 24. 8 points
  Boya da tamamlandı, fotolarda sanki olive grey rengi plastiğin kendi rengi gibi duruyor ama eskitme aşamalarında renk biraz kendini bulur diye düşünüyorum. Rengin çok monoton olduğunun farkındayım. Fırça ve akrilik boyalarla modülasyona girişemedim. Sonrasında yağlı boya ile bir şeyler deneyeceğim. Önde kocaman bir parmak izi var, silince geçti .
 25. 8 points
  Anadolu Kartalı 2021 tatbikatında Düşman rolünde uçan 132. filonun kırmızı kuyruklu uçaklarından 93-0687'i yapmaya karar verdim özellikle bu kuyruk numarasının bababi nin 5 li setinde bulunmasıda işimi kolaylaştırdı . www.paintfield.com.tr dan aldığım Ammo boyayı IPA(isopropil alkol) ile incelttim çok iyi sonuç aldım yüzeye tutunması Mr.hobby ye göre bence çok daha iyi.Ammo boyaların şişeleri vallejo ile aynı ama boyalar kesinlikle vallejodan farklı zaten direkt Ammo'nun kendi üretimi.IPA ile incelince özellikle gölge kısmını ammo fs36118 le H-77 yı karıştırıp gölgelendirme yaptım iki boyanın karışımında herhangi bir sorun yaşamadan homojen şekilde karıştı kesinlikle tavsiye ediyorum hayırlı olsun Paintfield.
 26. 7 points
  Selamlar, Heralde REME araçları içerisinde favorimdir FV434 Fitter, hem boyut olarak hem de tasarım olarak pek bir güzeldir. FV430 serisi araçlar ingiliz ordusunda dile kolay 1960'lar dan beri envanterlerinde ve halen günümüzde modernize olup, yollarına devam ediyorlar. Bu ailenin haşarı çocuğu FV432 Mk3. Bulldog (Takom çıkardı, ben yıllarca Cromwell Models'den resin olanını kovalamıştım; sadece Mk.2 versiyonunu bulup almıştım) versiyonu olur dersek; uslu, akıllı ve çalışkan çocuğu da heralde FV434 Fitter olurdu. Sahada REME ekibi tarafından Chieftain ana muharebe tanklarının bakımına destek için kullanılmaya başlanmış, halen de güzel güzel kullanıyorlar. Aracın genel dizaynı ... Galeri link 1 Galeri link 2 Teknik veriler (Ref:Wiki) FV434, Armoured Repair Vehicle Type Armoured Repair/Recovery Vehicle Place of origin United Kingdom Production history Manufacturer GKN Sankey Specifications Mass 17.5 tons (17.5 t) Length 5.88 m (19 ft 3 in) Width 2.8 m Height 2.77 m Crew 4 troops Armour 12.7 mm max Main armament 7.62 mm L7 GPMG Secondary armament none, defensive smoke dischargers Engine Rolls-Royce K60 multi-fuel 240 hp Power/weight 15.7 hp/tonne Suspension torsion-bar, 5 units each side Maximum speed 29 mph (47 km/h) Modele gelirsek; 1/35 ölçek şuan için sadece Accurate Armour 'da full resin olarak var. Friul metal paletler var ama yapmak istediğim aracın yan panelleri kapalı olacak ondan bu sefer kite ait resin paletleri kullanabilirim böylece ilkleri de yaşarım Gelelim aracın şemasına bu sefer kısmetse Berlin Tugayına ait renkler ve kamuflajı yapmak istiyorum..
 27. 7 points
  Cok teşekkür ediyorum. Son aşamalar da bitti. Bir kaç gun icinde final resimlerini çekmeyi planlıyorum, ama son yapım asamalarini paylaşayım dedim. En son mühimmat ve flight deck kalmisti. Son olarak GBU-31:
 28. 7 points
  Çekim çadırı ile denemeler ..
 29. 7 points
 30. 7 points
  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 31. 6 points
 32. 6 points
 33. 6 points
  THK yapayım istedim , Decal arşivimden bulabildiklerim ve idare edebileceklerim bunlar ne yazık ki... arka dik kuyruk seri numaralarını nasıl hallederim bilemiyorum.
 34. 6 points
  Alt takımlar genel olarak tamam artık önümüzdeki hafta sonu fırsat olursa devam etmek üzere modeli bir süreliğine rafa kaldırıp, normal işlere geri dönebilirim 30 Ağustos Zafer Bayramı'mız da kutlu olsun ...
 35. 6 points
 36. 5 points
  Herkese merhaba, Aracın kısa bir hikayesinden bahsedeyim. Lamborghini Diablo GTR toplamda 83 adet üretilmiş. Yapacağım aracın şase numarası ZA9DE22AOYLA12480/10'dır. Yani tüm üretilen Lamborghini Diablo GTR'lerin 10.cusudur. Daha detaya inersek Bonn’da yer alan Auto Kremer adında bir Lamborghini galerisinin sahibi Frank Kremer, Spa ve Le Mans pistlerinde yıllarını geçirmiş Gérard Larousse ve Patrick Brisset(hakkında çok fazla bir bilgi yok) Gr.3 kategorisinden yarışa katılmışlar. (Gr.3 kategorisi şimdiki kurallara göre GT3 kategorisine denktir.) Araç şanzıman arızası sebebiyle 8.saatte yarış dışı kalmış. Marka olarak değil de amatör olarak yarışa katılan araçların maketlerini yapmayı daha çok sevdiğimden bu maketi yapmaya başladım. Aracın referans fotoları aşağıda yer almaktadır. Bu iki fotoğraf dışında aracın referans fotosunu bulamadım. (Bu fotoda sarı renk fotoğrafın kontrastı bozuk olduğundan rengini buradan referans almadım. Yukarıda yer alan sarı rengi referans aldım.) Maket için klasik çapaksız on numara bir Aoshima Lamborghini Diablo GTR'yi kullanacağım. Gövdeyi kısmi toplayarak çapak ve plastik izlerini sırasıyla 400-600-1000 zımpara kullanarak yok ettim. Sonra, ilk kat H4 Mr.Color attım ve kuruduktan sonra kit sırasıyla 6000-8000 ile zımparalandı. Daha sonra ikinci katı attıktan yine 6000-8000 zımpara adımlarını tekrarladım. Sırada nihai kat ve vernik-dekal-vernik işlemi var. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. İyi maketler dilerim.
 37. 5 points
  Teşekkür ederim ☺️ Sık kullanılabilecek modellerden olduğunu düşündüm ben de ☺️ Bu arada Ekim ayı içinde bitirmeyi planladığım yeni bir kategori üstünde çalışıyorum onun da ilk testlerinden bir fotoğraf ekleyeyim istedim. Tank mürettebatı setleri planlıyorum. 1/72 ve 1/35 ölçekte Amerikan ve Alman tank mürettebatları olacak hem tank üzerinde hem de kupola içinde kullanılabilir oturan ve ayakta versiyonlar planlıyorum. Bu örnekteki 1/72 ölçek Amerikan tank mürettebatı denemesi.
 38. 5 points
 39. 5 points
  Güzel haber Bu yarışmaların yeniden normale dönmesini ve modelcilik camiası ile yüz yüze tanışmayı çok isterim.
 40. 5 points
  Hafta başı güncellemesi. Satin vernik + Decal + Satin vernik uygulandı. Makina yanımda değildi fotoğrafları cep telefonu ile çektim. Biraz kalite kötü oldu o yüzden. Renkten korkuyordum ama sanki İsmet abinin bana kaç modeldir öğretmeye çalıştığı şeyi yanlışlıkla da olsa başardım sanırım. "Rengi 1-2 ton açık at. Vernik ve eskitmeden sonra koyulaşacaktır."
 41. 5 points
  Montajı bu şekilde tamamladım. Arkadaki rampa açılıp kapanabiliyor ama güzel tasarlamamışlar, yerinden çıkıyor. Ben yine tüm parçaları monte edip sonra boyamaya giriştim. Aslında küçük parçalar boyanıp monte edilebilir ama ben boyalı parçayı CA ile monte etmeyi hiç sevmediğim için paldır küldür tüm montajı tamamladım.
 42. 5 points
  badem şekeri yarısı kadar kanopiyi kaybettim yerine birşeyler uydurucam ayrıca nozzle sivri anteni çıkmadı, sipiru yapıp ekledim fakat ne yazık ki, seri numarasız bir model olarak bitecek
 43. 5 points
 44. 5 points
  Mick

  1/144 | 351|Trumpeter |Mick

  In colour: Cheers Mick
 45. 5 points
  Cem Doğut

  Suriye savaşı Turk F-16lar

  Mig killer Mig'ler ile birlikte QRA nöbetinde.
 46. 5 points
 47. 4 points
 48. 4 points
  Tekerler fayansçı tekniği ile hizalandı, orası temiz oldu ki paletlere geçince rüzgar tersden esmeye başladı yordu baya ...
 49. 4 points
  m4 Sherman Normandiya çıkarmasındaki önerilen kamuflaj Renkleri .......
 50. 4 points
  çok teşekkür ederim bu fotoğrafı gördükten sonra yapmaya karar verdim.
×