Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

Leaderboard


Popular Content

Showing most liked content since 19-02-2018 in all areas

 1. 21 points
  Merhabalar. 2018'e biri benim diğeri sipariş olan iki modelle devam ediyorum. İkisi de aynı kit. Benim olan daha detaylı olacak setlerden dolayı. Diğeri de elde yapabildiğim kadarıyla detaylı olacak. Benim F-16 Atmaca filo, diğeri Hançerler. Ne zaman kısmet olur satınalır yaparım diye düşünürken 2018 şanslı başladı ve sonunda 1/32 Tamiya F-16'ım oldu. Umarım hakkını vererek tamamlayabilirim. Kiti herkes tanıyordur muhtemelen. F-16'nın en iyi kiti diyebilirim. 48 ölçekte de 32 ölçekte de... Vida birleşimli silahları ve motoru sökülüp takılabilen, bütün detaylarını neredeyse Tamiya düşünmüş diyebileceğim bir kit. Keşke fiyatı da uygun olsa... İlk resimler kılavuz sırası ile motoru taşıyan arabadab başlıyor. Kendime yapmadım üstünde tutmayacağım için. Tamiya'nın eskitme seti ile nozzle'a biraz renk kattım. Devam edecek ama işlem bu kadar değil Tamiya'nın bu seti iyiymiş bayağı. Belki daha ucuza alternatifi bulunabilir bilemiyorum. Süngeri ile tozdan alıp parçanın üstüne sürüyorsunuz ve biraz ovalıyorsunuz. Sonra da fırçası ile parlatma işine devam. Sonuç bu oluyor. Motor ve taşıyıcı araba bittikten sonra ki adım iniş takımları... Kitin yapım sıralaması çok ilginç bu arada. Kendi modelime resin yuvayı oturtmakla başladım işe... Tabi öncesinde içi dışı beyaza boyandı. Bu Tamiya'nın ön iniş yuvası... Bu da resin parçanın ön yuvası... Yuvalar kururken kokpite geçiş yaptım. ıvır zıvır kolları tamamladım Büyük olan, dallı budaklı kanopi açma kolu ama diğerlerini bilmiyorum. Dikmeler de yerlerini aldı Daha yuvanın boş halini görüyorsunuz. İçine bir sürü cihaz yerleşecek... Tamiya Panel Line siyah ve kahve ile biraz eskimeler yapmaya çalıştım. Son olarak dün akşam kokpit ana rengini boyadım. Pilotu boyadım.
 2. 21 points
  Ayda bir sözüme uyduğum ikinci ay. Yalnız, temiz boya çoooook zormuş. harbi zorlandım, bir kaç hata da var.
 3. 18 points
  Meşhur Mouse tan araç yapma örneklerinden biri olacak. Tamamen paslı bir araç olacak o yüzden ilk kat olarak boyandı. Paslandırma çalışmasından sonra görüşmek üzere.
 4. 17 points
  Kaçııııınnn Orklar geliyoooorrr..
 5. 16 points
  Pazar şekeriniz Tayfa bela
 6. 16 points
  Biraz ağırdan alacağım demiştim. Aracımıza parlak vernik atılıp ardından 4 parça dekalleri yapıştırdım. Yıkama, dökülme, akıntı, filtre ve detay boyamaları yapıldı. Paletlerde değişikliğe gittim ve bunu kullanmayı seçtim. Tekerleklerin tesviyeleri yapılıp boyanıp vernik atılıp montajı yapıldı. Şimdilik bu kadar.
 7. 16 points
  Black crow miniature firmasının çıkarmış olduğu muhteşem bir büst. Yaklaşık 4 ay önce başlamıştım kenarda kaldığı için hemen bitirmek istedim. Biraz aceleye geldi. Non metallic metal tekniğini denemek için yapmış olduğum bir çalışma. Tek gözünü kör yapmaya çalıştım. Gri tonlardan başlayıp mavi ve beyaz kombinasyonuyla zırh ve kılıcı yaptım. Ne kadar başarılı oldum bilemiyorum ama bir yerden başlamak gerekiyor. Warcraft hikayesini bilenler amcamızı tanımıştır. Kendisi kral bir paladindir.
 8. 15 points
  Ve sonunda final zemin tamamen el yapımıdır mantar altlık dan imal edilmiştir. fotoğraflar konusunda daha çok çalışmam gerekiyor ve sanırım bir tane lens almam gerekiyor. umarım beğenirsiniz sıradaki projeye karar verir vermez yola devam bol modelli günler dilerim...
 9. 15 points
  Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. neredeyse bitti...
 10. 15 points
  Evet kampanya için biten 2.modelim oldu bu ufakları çok sevdim 2 tane daha aldım Zeminin etrafını tahta ile kapatmayı düşünüyorum, kenarları hoşuma gitmedi, ve camlarda fena batırdık Ek olarak zeminde vallejonun çamur serisini kullandım şimdi odayı temizleme zamanı, en sevmediğim :/ valken veya 1 zaku ile devam edeceğim
 11. 15 points
  Geç oldum. Aralık ve Ocakta muhasebeciler birçok çalışıyorlar. Nihayet bittim.
 12. 15 points
  Bunu yapalı aylar oluyo aslında ama decalleri parladığından kızıp bırakmıştım bunu, fotolarını çekmemiştim. Hazır düzeneği koymuşken sevabı ve günahıyla bunu da göstereyim dedim... Sicilya kamolu bi sherman;
 13. 14 points
  İç kısmı verikledikten sonra birleştirdim ve deneme için kaportayı oturttum. Kapıların iç kısımlarının kaplaması bitti Far mercekleri Alclad ile renklendirildi İyi çalışmalar.
 14. 14 points
  Roll cage biter, çift taraflı sünger bant kullandım. Turuncuya boyadım. İç kısımdaki carbon decaller ilerde dökülme yapmasın diye hafif parlak verniklendi kuruyorlar. Yarın akşam iç kısmı birleştiririm. Geldik asıl mevzuya, 150 parça kaporta mı olur, bu arabada oluyor. Bakalım kaç gün,hafta,ay sürecek
 15. 14 points
  Final resimleri. Gün ışığı fotoğrafları Yapay ışıkta çekilmiş fotoğraflar:
 16. 14 points
  Montajı pederden boya ve eskitmeler benden;
 17. 14 points
  Motora son dokunuşları da yaptım ve bitti. Sırada iç kısım var. Herkese iyi çalışmalar.
 18. 14 points
  Alt kısmın koruyucu panller hariç montajı tamam. Kaporta lastik testi için takıldı. Motora başlayabilirim. İyi çalışmalar.
 19. 13 points
  Vitrinde duran Eagle kırıldı, bazı parçaları kayboldu. Ben de tekrar hayata döndüreyim dedim. Gerçekte olsaydı ve hurdaya ayrılsa ne olurdu onu yapacağım. Gemiyi eskittim, pas akıntısı yapmadım, beyazlığı belli olsun istiyorum. Zemin yaptım, tel çiti daha boyamadım ve sabitlemedim, o yüzden çok uzun görünüyor. Kapıya çıkan yere tahta basamak yapacağım. Varilde duman yapacağım.
 20. 13 points
 21. 13 points
  İş yoğunluğu sebebiyle biraz yavaş ilerleyen projemiz de kuru montaj yapıp nasıl görünecek bir bakmak istedim.
 22. 13 points
  Seyrü sefer ışıkları sıkıntılı yerlerine CA ile yapıştırıldı ve 1500 ile zımparalandı. Gövde altı birleşim yerlerine CA kullanarak boşluklar doldurulup 800 ve 1200 zımpara dan geçti.
 23. 13 points
  yavaş yavaş sona geliyoruz zeminimiz bitti Yol kenarın da arabanın bir reklam bilbordu iyi olur dedim kereme rica ettim sağ olsun kırmadı yaptı .Pek te yahşi yaptı.Ellerine sağlık keremim. Araba üstüne oturmuş bir hatun olmaz sa olmaz Bir de ona dert anlatan abimiz var Finale bir adım kaldı yakında
 24. 12 points
  Ruslara devam. Terminatör'ün de yanına iyi gider diye düşündüm. Kit tiger modelden (her seferinde yeni bir marka denemeye gayret ediyorum). Parça uyumu harika , çapak var diyeni Allah çarpar parça sayısı yeterli ve pe setleri tatminkar. Metal sisler ise sürpriz oldu. Kutumuz: Montaj palet hariç bitti gibi. Hafta boyu akşamları birer ikişer saat , sallana sallana sonuç bu. Taretin arka kısmı detaylar gayet güzel. Artık kapakları açık yapmak farz oldu. Bakla paletlerin birleşimi çok zaman alacak gibi Paletler altta göründüğü üzere 6 ağaç ve yandaki bilmem kaç adet minik parçadan oluşmakta artık tek tek her birini ağaçtan ayırmak bile ne kadar sürer ... Var mı önerisi olan ?
 25. 12 points
  En hızlı biten modelim bu oldu sanırım. Final resimleri
 26. 12 points
  Bir projenin sonuna daha geldik Final fotoları
 27. 12 points
  Yapımı zevkli sorunsuz montajı olan bir kit . Yeni nesil tekerlekli ZPT / ZMA modeli
 28. 12 points
  Kapılarda az decal işi kaldı. Sonrasında içine ve dışına parlak vernik atacağım, kuruyunca dışını mat vernik atacağım. En son camları lexan olarak simüle etmeye çalışacağım. İyi çalışmalar.
 29. 12 points
  İlgimi çeken bir model olmayınca bende en eskilerden yaptıklarımın üzerinde oynayım dedim Yavaş yavaş şekilleniyo ama daha çok işi var gibi Dönüşüm öncesinden tek fotoğraf bu malesef çok daha güzelleri vardı fakat bulamıyorum (Sağdaki Kamyon) Her ne kadar kurgusal araç olsada bu ön taraftaki kol bacak parçaları çok saçma geldi kaldırdım Daha sonra kamyonun kasasında bulunan haberleşme konteyner'ini karavan haline getirdim İç kısmındaki parçaların %90'ı tamamen el yapımıdır. Misal soba'nın kapağı Mosquito B.Mk.IV tekeri,gövdesi Leopard 2A6 Snorkel , boru maket çerçeve çöpü , baca havalı tüfek saçması. Şimdilik bu kadar daha eklenecek 50 den fazla detay parça var umarım yetişir
 30. 12 points
  Motoru ana hatları ile toparladım. Önce macun çekeceğim. Sonra da astara hazır olacak. Astar sonrası boya ve sonra da fırça ile detay boyamaya geçeceğim.
 31. 11 points
  bir anda du ben bunu yapim diye aklıma düşen, dün gece biraz ilerlediğim uçan motor, uçan araba sonrası süzülen panzer bu araç normalde walker ama ayakları başka iş için kullanacagım, ayrıca masa üstü oyunları için üretildiği için kalite vasat, temizliği çok
 32. 11 points
  Selam Hobidaşlar Kampanyaya bir araç daha yapayım dedim Bu projede ray üzerinde giden bir araç yapmayı planladım .Bunun için de kit olarak revelin minicooper modelini kullanacam Kaput la basladık işe koltukları hallattik yan paneller Gösterge paneli pek yavandı biraz makyajladık Araç üstüne bir yüklük yaptım plastik çubuklardan öne ve arkaya yeni tamponlar yaptım şimdilik böyle görüşmek üzere
 33. 11 points
  Kuyruklar kesildi. Yeni kuyruklar takıldı. Yan podlar elde yapılarak eklendi... Sıra geldi paylonlara ve silahlara... Paylonlar gövdeye takılıp çıkartılabiliyor. Gövde içinde lastik tutucular var. Paylonlara da pinleri takıyorsunuz. Paylonun altında ki oluğa da yakıt tankının uzantıları giriyor. Adamlar mm'lik ayarlamış. Tanklar da takılıp çıkartılabiliyor. Aynı şekilde kanat ucu Amraam taşıyıcılar da da aynı düzenek yapılmış. Bu özelliğin düşünülme sebebi model dittikten sonra biryerlere taşırken bunları çıkartıp rahat bir taşıma sağlamak esasında. Hatta kutuda taşıma kartonu bile verilmiş. Parçaları söküp kartonda uygun yerlerine takıyorsunuz. Kutuyu kapatıp modeli rahatça taşıyorsunuz. Silahlar ve Taktikler Şöyle kabaca topladım nasıl görünecek diye Bu arada resimden de anlaşılabileceği gibi koyu gri parçalar Academy kitine ait.
 34. 11 points
  Perçin yapıldıktan sonra.....
 35. 11 points
  Kokpit yerine yerleştirildi. Gösterge paneli için verilen dekal berbat,ama pek görünmeyecek uğraşmaya değmez.
 36. 11 points
  kollar tamam, bacaklara basladim
 37. 11 points
  Motora başladım. Yarın motorun üstüne hava hunileri ve hava vanalarını ekleyeceğim, ardından da motor bloğunun oturacağı kısma başlayacağım. İyi çalışmalar.
 38. 11 points
  Zırh için düşündüğüm levhaların montajı bitti, görselliği artırmak için somun eklemeleri yapıldı.
 39. 10 points
 40. 10 points
  Bu dev kamyonun inşaatı 99% bitti artık...
 41. 10 points
  Opsiyonel olarak verilen pylonu kullanmaya karar verdim.Bu pylonda kesildi ve flap eğimine göre yapıştırıldı.Ayrıca bu pylona 1x2 mm neodyum mıknatısları yerleştirdim.Farklı mühimmatlar rahatlıkla değişik konfigürasyonlu takılabilecek.
 42. 10 points
  Yapım kılavuzunda ön iniş takım yuvası H18 Metal Black diyor,ama bu çok koyu geldi,kanat altı iniş takım yuvaları ise H8 Silver, tamamını H8 ile boyayacağım.
 43. 10 points
  MK4 koltuk boyandı.
 44. 10 points
  Yine görünme ihtimali sıfır olan bir detay,kokpit içi sağ sol pedallar krem tüpünden yapıldı CA ile yapıştırıldı. Detay seviyesi iyi olmasına rağmen rahat duramayıp,glare ve huda ilave tel yapıldı.
 45. 10 points
  Arkalar 3 lastikli olduğundan yeni ve daha uzun çamurluk imal ettim mecburen... Uzun dikiz aynaları yaptım...Normal boyda olanlarla birşey görünmezdi... Gövde ve şasi arasına amortisör yerleştirdim... Alet kutusu yaptım arka tarafa... Birilerini çekmek gerekir belki diye çekme şeyinden ekledim arkaya... Devam yani...
 46. 10 points
  Motorun oturacağı kısım bitti, 1-2 tane basınç hortumu ekleyeceğim, tamamen bitince de makaronlara kelepçe yapacağım.
 47. 10 points
  Biraz vakit bulup aklımdakileri yaptım... Şasi kısmına hava tüpleri,ölçü aleti ve bir ekran ekledim...Gödenin altına yakıt ve diğer girişleri yaptım... Epey bir iş var daha...
 48. 10 points
  Astar + X18 + Polished Alim. üzerine maskeleyerek Alclad gold attım ve helezonları renklendirdim.
 49. 10 points
 50. 9 points
  Makineli toplar boyandı. Mr.Color Dark Iron kullanmayı denedim. Metalizer boya olur kendisi Kuruduktan sonra kalıncana bir fırça ile parlattım. Ardından ön kapağı kapatıp astar boyayı attım. Elimde yarışmada dağıtılan beyaz astar boya vardı. Onu deneyeyim dedim. Fakat pek sevmedim. AB içinde çok çabuk kurudu ve istediğim gibi incelmedi bir türlü. Bu yüzden de diğer uçakta Tamiya Surfacer'a geri döndüm... Astar boyalar kururken silahları toparladım. İki gece sürdüler İlk gece sadece birleşimleri yaptım. İkinci gece tesviyelerini. Düzgün yapıştırmaya özen gösterdim. Tesviye sonrası pek macunluk iş kalmadı gibi. Dün akşam dikey stabilizeleri yapıştırdım. Ufak tefek macun işleri var. Sonrasında boyamaya geçeceğim.
×