Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Yesterday
 3. İlyas hocam kolay gelsin.
 4. Ustacığım kolay gelsin,ellerine sağlık benim bildiğim Kaan hoca bunu tuş eder,sonra karşısına geçip bir bardak limonata içer o derece
 5. 1/144|Boeing 737-400|PM|Yusuf Can Kılavuz

  Beyaz Sprey boya elime ulaştı ve yaşlı kuşa uygulamaya başladım. Sonuç tam bir facia oldu. Ab kullanılmadığında beyaz boyaların nasıl zor gıcık edici oluşunu birkez daha öğrenmiş oldum. Gri ile astarlamış uçağın üst tarafına beyazı sıktım. Hemen boya yanlardan akmaya başladı.Hemen ardından Allah Allah noldu neden kapanmadı deyip ikinci kez sıktım üste. Daha fazla akma kanat ve kuyruklarda birikme oldu. Yine istediğim bir kapatma oluşmadı.Acaba bölgesel ,yakınmı sıkmam lazım deyip bu sefer üst burun tarafını hedef alarak sıktım.Asıl can sıkıcı kocaman akıntılqr o zaman oluştu. Bende üste birikmesin fazlalık diğer yerlere bulaşıp kapatınsın diye uçağı yan tutunca iyice damla izi oluştu altta toplandılqr. Boyama kazasından yaklaşık 1.5 saat üst tarafın kuruduğunu görüp fotopraf çekmeye başladım alt tarafta birkeşen damlalar o kadar birikmiş ki tam kurumadığından elimi batırdı Bu durumu düzeltmek için bol zımpara gerekiyor sanırım.Yaptığım zımpara astarI da kaldırır mı. Tekrardan astarlaYayım mı o durumda yoksa boyaya devam mı edeyim. Boyanın güzel bir biçimde kapatması için ne yapmalıyım. Fırçada olduğu gibi spreyi kat usulü mi atayım. Önümüzdeki aylarda Türkiyedeki Havayolları serisi yaparım diyordum beyaz sıkıntı çıkaracak gibi. 😯 Son olarak kaç numara zımparalar almalıyım ve hangisini ne durumda kullanmalıyım. Bende bir 400 numara var her işi onla yapıyorum
 6. Ya millet camurlugu yamultacam diye 9 takla atar sen duzeltmeye çabaliyon. Bırak kalsın...Bu sefer bari namlunun deliğini unutma da 3. kaynanan vıyhırmasın...😂😂😂😂 ( O boştaki kurşun da dip oltasına iyi gidermiş)
 7. Tabiii ya, Çankırı'nın pavyonları gibi alev alev yansın bence de
 8. Teşekkür ederim. Bakalım asıl zorluğu eğer üstüne kutu filan gelmiyorsa arkadaki itici iziyle yaşıyacaz gibi.
 9. Düşenin halinden düşen anlar işte. Ben Panzer 1f'le bu acıya o kadar alıştım ki artık müptelası oldum Panzer 2J'ye başladım.
 10. Hah Bayram'dan sonra ikinci kaynanam da geldi. Aracın sağ çamurluğu yere paralel değil yaklaşık 20 derece açıyla yukarıya bakıyor. Üstünde büktüğüm yerlerin beyazlığı belli oluyor ama anca bu kadar oldu. Yarın iyice kemikleşsin bi daha dalıcam.
 11. Hah benim kaynanalardan ilki geldi. Bi filmde vardı, askerler sızlanınca komutan "Asker eğer şikayet etmiyorsa orda sorun vardı" diyodu. Bi modelci de ağlamıyosa orda ya sorun ya da Meng kiti vardır.
 12. Teşekkür ederim.
 13. Problemleriyle biraz zorlayacak gibi, kolay gelsin
 14. Halılar, ışıklar falan biraz modifiye etmek lazım tabi
 15. Aynı markanın T-34 kitini boş vakitlerimde ufak ufak açıp birleştiriyorum ve Kürşat abiye katılıyorum.Gerçek Kesit'e konu olabilecek derecede kitler.İlk tank maketine böyle bir modelle başlamak sanırım yanlış oldu onu da şimdi anladım
 16. Kolay gelsin Kürşat. Çamurlukdaki sıkıntı pek belli olmuyor.
 17. Daha modele başlamadan sızlanmaya başlamışsın abi
 18. Elinize sağlık. şimdilik çok iyi görünüyor.
 19. Panzer 1F artık sona yaklaşırken kardeşi olan bu modele başlayayım dedim. Eğer şu an başlamasam bir daha bu modeli yapmazdım. Kitin ne kadar kötü olduğunu bildiğimden uyum problemlerine şaşırmadım. Panzer 1F kitiyle Panzer 2J kitinin paletleri ve alt takımları aynı. Öncekini kalıp halinde dışarıda birleştirmiştim ama tanka monte edememiştim. Bu sefer paletleri direk tekerleklerin üzerinde birleştirdim. Sağ ön çamurluk beni delirtti. Her türlü yamulttum kırdım ama yine de düzleyemedim. İyice yerine yapışsın bi daha bükmeyi deniycem.
 20. Kolay gelsin. Bunu da takip ediyoruz. Bir de köşedeki P-47 ve Super Cobra dolu gibi duruyor. 😊😊
 21. Ilyas Hocam kolay gelsin. Giriş ve açıklamalar çok güzel. Takipteyim.
 22. Teşekkür ediyorum..ben de aynı fikirdeyim..f-102 çok güzel bi uçak bu özelliği ile..
 23. İkinci fantazimde hüsranla sonuçlandı gerçi hüsran değil, bence fikir iyiydi ama ölçeksiz, cetvelsiz, kretuarsız çalıştığım ve epoksi putty tam kurumadan (taş gibi oluyor mu bu?) giriştiğim için ortaya kötü bir sonuç çıktı. Bu hali ile kullanmayacağım bu yaptığım ŞEY'i ama iyi bir deneyim oldu bence. Kiti bu palet parçaları olmadan bitireceğim, daha sonra arkadaşlarım çalışmaya başlayınca birine 3d çizdirip 3dprint ile imalat edip sonradan takacağım.
 24. 1/72|F-102a| Meng| İlyas Orhan

  Kolay gelsin hocam , delta kanat uçaklar ayrı güzel.
 25. Boya güzel görünüyor, bitince kabinde kırmızı ambiyans ışığı olacak mı? :D.
 1. Load more activity
×