Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Modelimiz kör topal devam ediyor Bu arada yapım aşamalarına ait bir miktar fotoğraf telefon-bilgisayar transferi esnasında yok olmaya karar verince fotolar kamuflaj sonrasına ait oldu Kamuflaj olarak kitin sunduğu tek Rus uçağını yapmaya karar vermiştim. Gövde altı hariç renklerin hiçbirinin orijinali envanterimde yoktu. Dolayısıyla kendi karışımlarımı yapmak durumunda kaldım. Serbest el kamuflaj esnasında tabancadan kaynaklı problemler yaşasam da kabul edilebilir bir şekilde bitirdim sanırım En azından ben kendimi öyle avuttum Ana kamuflajdan sonra açık tonlarla gölgelendirme yapmaya çalıştım.
 3. Teşekkürler Umut Teşekkür ederim
 4. Ellerine sağlık Alperen. Güzel bir final olmuş Bence de eskitme veya doğallaştırma denemelerine başlama zamanın gelmiş. Bu iş önce deneme- yanılma sonra da tecrübe işi. Ben de bir sürü model bitirdim ama eskitme konusunda hala çok yolum var ve denemeden, yapmadan ilerleme olmuyor. Kolay gelsin
 5. Yesterday
 6. Bir kaç deneme yaptım abi, 12-13 psi ve aşırı inceltilmiş olarak plastik parçasına attım olacak gibi. Bir kaç deneme daha yapacağım ondan sonra atarım herhalde tüm modele.
 7. Teşekkür ederim. Vallahi o namı ilk elden deneyimledim
 8. Ellerinize sağlık, çok güzel oldu.
 9. Teşekkür ederim hocam beğenmenize sevindim bu aralar biraz yine ara verip mayıs başına anca biter gibi Teşekkür ederim
 10. Maket yapmadan en fazla 5 gün durabildikten sonra bugün yapmayı çok istediğim bir uçak olan TF-104G’ye başladım.Kit bilinen bir kit olduğu için kutu içeriğini çekmeye gerek duymadım ancak bilmeyenler için detaylı güzel bir kit.Kokpit ve koltuk için ülkemizde bulunabilen Eduard setlerden aldım ancak sorun şu ki bu benim ilk pe deneyimim olacak Uçağın boyama kısmına gelecek olursam görselde gördüğünüz gibi uçağı aynı kuyruk numarası ve sea kamuflajı ile Tigermeet TF-104G’si olarak bitireceğim,bunun için de Tigerhead decal setini kullanacağım.Yapım görsellerini en kısa sürede paylaşacağım.
 11. Ellerinize sağlık..Academy'nin bu kiti pek bi meşhurdur (!) siz üstesinden gelenlerdensiniz vakt-i zamannda bi arkadaşa hediye emişliğim vardır..Arkadaşım bana sitem etmişti bu kiti kendisine kakaladığım gerekçesi ile..
 12. Teşekkür ederim Umut bey
 13. Ellerinize sağlık.
 14. Bulut bey teşekkür ederim. Açıkçası bilerek ön camı öyle yaptım sonucu görme açısından. Dediğiniz gibi yapılması BANA çok gerçekçi gelmiyor açıkçası. Biraz o kavisleri geniş tutup ortaya çıkacak sonucu görmek istedim açıkçası. Yine de bir daha ön camlı bir kitte dediğiniz şekilde de yapmaya çalışacağım. Camların çıtalarının yanında boya taşmalarını kastetmiştim onları tinerle çıkarabilir miyim diye yazmıştım. Yoksa buğular maske sonrası oluştu, ki BANA göre buğulu olması da daha bi gerçekçi geliyor. Sanırım kafam ve algılarım biraz farklı çalışıyor Aşamalar bittikçe diyorum ki bu sanki daha iyi-güzel- vb. oldu. Ama tabii ki tüm eleştirilerinize katılıyorum ama o kadar da sıkmıyorum işte kendimi, sonuçta yarışma vs. amaçlı yapmadığım için tam bir deneme ortamı oluyor biraz da. Tekrar verdiğiniz ayrıntılı bilgiler fikirleriniz için çok teşekkür ederim.
 15. Gökay bey teşekkür ederim. Yıkama hakında haklısınız. Önce birleşim yerlerini yıkama yapıp sonra kulak çubuğu ile temizlerken çubuğun boyayı dağıtıp tüm yüzeyi yıkadğını KEŞFEDİNCE ince ince kulak çubuğu ile tüm yüzeyleri yıkama yapmak istedim. İncelediğim resimlerde kullanılan gri ton benim kullandığımdan biraz daha koyu gibiydi dolayısıyla ben de üst katmanı siyah akıntılı bıraktım artık. Tabii bir de şu var araca dibinden değil de karşıdan bakınca güzel gözüküyor bence, dedim bu sefer böyle olsun. Bu altıncı modelim ve 5'i tekerlekliydi ve en iyi teker boyadığım kit buydu açıkçası ama tekerler dönsün diye az yapıştırıcı ile yerlerine monte edince böyle oldu sanırım. Her şeye bir mazeret gibi oldu ama neyse daha 2 model daha var onlarda da önerileriniz doğrultusunda daha iyi şeyler yaparım umarım
 16. Elinize sağlık. Her modeliniz bir tecrübe. daha ileriye atılan bir adım. Çalışmalarınızdan da bu görünüyor. Camlardaki izler sanırım boya değil. Yapıştırıcı buğusu gibi. Tinerle çıkacağını sanmıyorum ki tiner selulozikse aman haaaaa buharı bile gelmesin. Sentetik tineri de tavsiye etmem.Zaten akrilik boya kullanıyorsanız anlamı da yok. Akrilik boya için alkol kullanılır. Bir ihtimalde kullandığın maske bandı yaptı o izleri. hırdavatçı maske bandı böyle sorun çıkartabilir. Bir diğer olasılıkta maske bandını ayrıca içeriden de yapmadıysan tozuyan boya partükülleri arkadan camlara değmiş olabilir (AB kullanıyorsan) Ön camdaki silecek izi hem aşırı hemde hatalı olmuş. 3/1 daire şeklinde maskelense daha iyi olurmuş. Tepesi sivri gibi. Resmi netten buldum, size uygun olan gibi düşün Kayıp Arka camı eski kitlerden yerine keşke asetat kullansaymışsın. Gökay beyin dediği gibi yıkama sıvısını silerken sorun yaşıyor gibisin. Parlak vernik kullanmıyorsan olabilir. Ön sol farın korumasını daha doğrusu ışık gizleyicisi eğri olmuş Öne koyduğun kablo detayı güzel olmuş ama belli olmuyor. Biraz kontras pigmet, renk vs ile biraz daha belirgin olsa daha iyi olurmuş. Arka plan rengi ile kamufle olmuş. Tekerlerin tozu, toprağı kararında bende beğendim. Tentenin üstündeki fırça izleri güzel bir etki bırakmış Tekrar elinize sağlık. Daha önce de belirttim bu işin ustası değilim, Bu yorumları başka bir acemiden duyduğunuzu unutmayın
 17. Harika harika... Gerek ders olarak gerekse de çalışma olarak. Ellerinize sağlık. Bu sene bizi çoooook üzsede her zaman fenerbahçe.
 18. Enfes olmuş ellerinize sağlık.Fenerbahçe sevdanızıda bilmeyen yok.bu yıl takım sizi bi hayli üzdü
 1. Load more activity
×