Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. BOYAMA KABİNİ TAVSİYE (FANGHUA BD-512)

  Ben 120-60 salyangoz ile gönderdiğim videodakine benzer bir tasarıma karar kıldım. Yine bahçıvanın filtresi ile, ön tarafı full filtre olan bir kutu yapacağım, overspray olayını toparlaması için de o kutunun etrafına sökülebilir tente benzeri bir yapı koyacağım. Hem yer, hem de kullanım açısından en pratiği o gibi.
 4. Faydalı olmuyor abi, her seferinde kafayı sıyırttıyorsun bize . Ellerine, emeklerine sağlık yine harika bir model.
 5. Yesterday
 6. Merhabalar, Olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.
 7. şu an'a kadar bir sorun yok Çağıl
 8. Abi senin paylaşımları takip etmemeye karar verdim:) Sinirim bozuluyor.. Çok güzel elinize sağlık. Bir soru plastik çubukları nasıl büküyorsun? ısı tabancası, mum, içine kum koyup elle bükme v.s.
 9. Macunladığım hataları 1 gün bekledikten sonra zımparalayıp yavaş yavaş bıçakla yeniden detay oluşturmaya başladım.Hahif hafif bastırmak çok etkili olmadı kuvveti birazdaha arttırdım vee beklenen sonuç meydana geldi sökülme-ufalanma .Bu durumdan dolayı eski haline göre çok az fayda etti Kanat uçundaki çıkıtıları da dikleştirp düzeltmiştim ama farketmeden kırılmışlar.Kalan kökünü de kesip zımparalamayı düşünüyıorum çıkıntıların Arka kanatlardaki macunları zımparalrken sol arka kanat koptu.Geçen hafta modelin başına oturardan beri yüzeylerin(bombeli yüzeyin üst düz yüzeyin alta olması)yönü gözüme ters geliyordu.Sol kanatın kopmasını fırsat bilerek sağı koparttım.Kopmadan kaynaklanan yapıştırcı ve plastik çıkıntıları zımparalayıp yapıştrma-macun-zımparalama yaptım. Yapıştıdıktan bir süre sonra bakerken önceki halinin doğru yenisinin yanlış olduğunu kanatların alt tarafa doğru eğimleşip sırıtmasından farkettim.Böyle hatalı kalsın mı yoksa kopartıp eski haline m getireyim arka kanatları Son olarak revell bu ailenin kalıbını kullanarak çıkarttığı solotürk kitini iyi pazarlayabildi.Yoksa çoğunlukla Türkler mi aldı
 10. Ellerinize sağlık. Faydalı olmaz olur mu.... Çok teşekkürler.
 11. Yine uzun süre tezgahtan ayrı kaldıktan sonra vernikten önce son yapılacak işlemleri yaptım. İlk öncelikle kayıklar ve hurda bir parça üstünde mat ve satin vernik denedim. Sonuç olarak satin vernikte karar kıldım yarın atmayı planlıyorum. Aralarında çok büyük fark yok gibi ancak satin göze biraz daha hoş geliyor. Onun dışında iç yıkamaları tamamladım, beyazı biraz daha kırdım (fotoğraflarda halen beyaz gözüküyor) ve güvertede açık tonlamayla beraber kaybolan panel çizgilerini yeniden doldurdum. Bir de daha önce ab ile turuncu renk boya attığım direğe sadece burnt umberle koyu kıvamda yıkama yaptım. Kırmızı bölümdeki yaptığım ufak tefek montajlarda arka bölümün montajı için denemeler yapma fırsatı buldum. Kafamda az çok birşeyler oluştu, sıkıntı çıkmayacağını umut ediyorum.
 12. BOYAMA KABİNİ TAVSİYE (FANGHUA BD-512)

  Değerlerine bakılırsa bu fan çok iyi, fiyat olarak da piyasadakilerden daha ucuz.
 13. Bir kaç gündür şehir dışındaydım. Ancak devam edebildim makete :
 14. Umarım beğenirsiniz ve faydalı olur... İyi çalışmalar...
 15. Bu aracı yapmak için Tamiya kitini ve diğer kitin tekerlekleri kullandım... Aracın tekerlekleri de başka bir kitten... Arkadaki box benim imalatım...
 16. Kolay gelsin, kit nasıl acaba çapak, kalıp izi vs açısından
 17. arkadaşlar herkese merhaba . bu işte yeniyim . daha önce 1:144 AH-64D Longbow Apache adlı bir çalışma yapmaya çalıştım yapıştırması ayrı bir sorun , boyaması ise çok ayrı bir problem oldu benim için. özellikle boyama konusunda hiç bilgim yok. boya makinem yok. yapmış olduğunuz eskitmeler , gölgelendirmeler vs. hepsi harika . ben sadece düz siyah vurabildim.ondada fırça izleri dolu. şimdi aldığım uçakla biraz olsun güzel şeyler yapmak istiyorum yardımlarınızla. Şimdiden teşekkürler.... aldığım boylar : aluminium , metallic eisen , silver , light grey , anthrazit , mat white , greyish blue , dark green ,medium grey .. helikopterden kalan : black mat ,light olive ,nato olive.
 18. teşekkür ederim Fatih'cim eksik olma
 19. BOYAMA KABİNİ TAVSİYE (FANGHUA BD-512)

  Selamlar Ben de kabin yapımı aşamasındayım. Havalandırma market diye bir firma var Ankara'da. Adamların işi , uzmanlığı bu. Onlarla konuştum bana linkteki fanı önerdiler. (Model - tip olarak) https://www.havalandirma.com.tr/fanlar/kanal-tipi-fanlar/yuvarlak-kanaltipi-fan.html saatte 255 m3 hava çekiyor. (airflow /debi değeri 255 ama bu çektiği hava miktarı mıdır emin değilim, jargona hakim değilim) Bana eğer filtre de kullanacaksam yetersiz kalabileceğini söylediler ancak BDRAS 8540 yeterli geldiyse (air flow /debi değeri saatte 90m3 ) fazlasıyla yetecektir diye düşünüyorum. Ayrıca BDRAS 8540 5 DB daha sessiz görünüyor.
 1. Load more activity
×